Czyste podłogi na jesień!

Przyszła piękna złota polska jesień! Kiedy świeci słońce i jego promienie odbijają się w kolorach spadających liści, aż chce się iść na spacer! 
Jednak po powrocie ze spaceru niestety znosimy wszystkie niechciane zabrudzenia z dworu do domu, takie jak błoto, kamienie czy liście. Wszyscy wiemy, że jesienią ciężko jest faktycznie utrzymać porządek w domu.

Ślady butów, piach i liście zaczynają być nieodłączną częścią przedpokoju, a mycie podłogi raz w tygodniu zdecydowanie nie wystarcza. W tym okresie zużywamy zdecydowanie więcej wszystkich płynów. Dlatego warto postawić na takie, które pozwolą nam oszczędnie i efektywnie zadbać o dom.

Na pierwszej linii frontu warto położyć wycieraczkę, na której zbierze się nadmiar błota i piasku z naszych butów. Kolejnym zawodnikiem w walce z zabrudzeniami powinny być profesjonalne preparaty do czyszczenia. Zastosuj płyny myjące, ale też te konserwujące. Zbyt częste mycie podłogi może czasem wpłynąć negatywnie na stan paneli, dlatego zabiegi konserwujące okazują się w tym przypadku niezbędne.

Krok 1: Użyj Koncentratu Parkiety & panele (43358), z którym wyczyścisz idealnie podłogi. Należy rozpuścić go w wodzie i za pomocą mopa lub czystej ściereczki (1350) zetrzeć podłogę w zabrudzonych miejscach. Koncentrat myje, odtłuszcza, a dodatkowo odświeża Twoje wnętrza. Dodatkowo zawiera substancje aktywne pochodzenia roślinnego, neutralne pH. Nie wymaga spłukiwania, nie tworzy śliskiej warstwy. Bezpieczny dla preparatów nabłyszczających. Będzie on Twoim nieodłącznym towarzyszem podczas sezonowej pluchy!
Natomiast Koncentrat Uniwersalny Werbena (43328), nada się idealnie do wszystkich innych powierzchni, takich jak: płytki, gres, kamień, lastriko, powierzchnie emaliowane, laminaty i linoleum.

Previous slide
Next slide

Krok 2: Zastosuj do konserwacji Pielęgnację i nabłyszczanie (43112). Jak już wspominaliśmy konserwacja podłóg jesienią jest niezwykle istotna. Nasz koncentrat pozwoli Ci odnowić połysk, nabłyszczyć powierzchnię i przywrócić jej dawny, ładny wygląd. Przy stosowaniu 1-2 razy na miesiąc przy myciu podłóg pomoże Ci zamaskować zmatowienia, a nawet drobne rysy powstałe w wyniku kamieni znoszonych pod podeszwami. Produkt stosuj zgodnie z etykietą w zależności od rodzaju podłogi. Przy większych zmatowieniach i rysach zastosuj Emulsję Ochronną do Parkietów i Paneli (43360).

A jeśli chcesz być bardziej eko, to pora poznać preparat Panele i Płytki z serii Respect. To ekologiczny środek do podłóg, z którym szybko i łatwo usuniesz błoto i ślady butów z parkietów i paneli. Nasz płyn pozwoli Ci na gruntowne czyszczenie z efektem odtłuszczenia. A wiesz co wchodzi w skład naszego preparatu Respect? Same naturalne surowce! Między innymi substancje aktywne ze zboża i orzecha kokosowego czy kwas mlekowy. Opakowania natomiast powstały z tworzywa PET i nadają się do dalszego recyklingu. Dbanie o naszą planetę nie mogło być prostsze!

Produkty Starwax są bardzo wydajne, dlatego nie musisz się martwić, że częste mycie podłóg będzie generowało dodatkowe koszty. Jedna butelka naszych produktów do podłóg starcza nawet na powierzchnie o wielkości 800 m2, a niektóre nasze preparaty wyczyszczą nawet 2500 m2 podłóg.

Problem z brudnymi podłogami jesienią uznajemy za rozwiązany!
Facebook
LinkedIn

Poradnik - jak wytrwać w postanowieniach noworocznych - Starwax - środki czystości


Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

W styczniu wyznaczamy cele, tworzymy plany, ustalamy harmonogram. Wśród topowych postanowień są zazwyczaj: dieta, siłownia, oszczędzanie, rozwój osobisty, ale też regularne porządki. Tylko jak zmotywować się do regularnego


Zobacz >