Ekologiczne sprzątanie domu – najważniejsze zasady!

Bądź eko z Starwax - poradnik - specjalistyczne środki czystości

Ekologia na dobre wkroczyła do naszego życia. Przejawia się ona już nie tylko w redukcji plastikowych rurek czy segregacji śmieci, ale także w sposobie sprzątania. Okazuje się, że ekologiczne sprzątanie domu, może być równie skuteczne co czyszczenie powierzchni chemicznymi detergentami, a jednocześnie nie wyrządza takiej szkody w środowisku.

Poznaj z nami najważniejsze zasady i sposoby na bycie EKO podczas domowych porządków.

Zalety ekologicznego sprzątania – dlaczego warto?

Jesteśmy coraz bardziej świadomi szkodliwego wpływu niektórych chemicznych substancji na środowisko, a troska o naturę jest zachowaniem absolutnie niezbędnym w czasie zagrożeń klimatycznych. Ekologiczne sprzątanie domu może być zarówno efektywne, jak i oszczędne.
Poznaj powody, dla których warto być bardziej eko:

  1. Wybierając środki czystości przyjazne środowisku świadomie współuczestniczysz w dbaniu o nasze środowisko. 
  2. Decydując się na produkty ekologiczne przyczyniasz się do redukcji zanieczyszczeń, a Twoje działania nie wpływają na zachwianie równowagi biologicznej w przyrodzie
  3. Używanie ekologicznych środków czystości pomaga zaoszczędzić budżet domowy (zdradzimy Ci niżej w jaki sposób).

Wprowadź do swojego domu ekologiczne środki czystości

Często słyszymy pytanie “czy eko środki czystości są skuteczne”?

Oczyiście, że tak. Mnóstwo osób całkowicie przestawiło się na rozwiązania eko, a zadowolenie z efektów sprawiło, że nie czują potrzeby powrotu do tradycyjnych detergentów. Niedowiarkom przedstawiamy naszą serie EKO, a przede wszystkim pastę uniwersalną!. Substancje aktywne zastosowane w naszym ekologicznym środku czystości są pochodzenia naturalnego i są w 100% biodegradowalne. Poza tym, że świetnie czyszczą i nabłyszczają powierzchnie, to dodatkowo pozostawiają we wnętrzach przyjemny zapach.

Pasta Uniwersalna Starwax jest absolutnym hitem wśród naszych produktów. Możesz użyć jej do czyszczenia różnych powierzchni, również tych mających bezpośredni kontakt z żywnością,

Jak używać Pasty Respect dowiesz się z tego poradnika >>>

Domowe ekologiczne środki czystości

Domowe środki czystości były już stosowane za czasów naszych mam czy babć. To preparaty wykonane z dostępnych w każdym domu produktów, takich jak np. ocet czy kwasek cytrynowy.

Seria Fabulous to idealny odpowiednik środków z domowej kuchni. Wśród niej znajdują się produkty, z których można samemu, w zaciszu domowym, stworzyć ekologiczne środki czystości. Z jednego produktu można stworzyć kilka różnych preparatów na wybrane zabrudzenia. W serii Fabulous można znaleźć m.in: sodę gospodarczą, ocet biały i mydło marsylskie.

Co można wyczyścić przy pomocy sody, octu lub mydła?

  • Kuchenkę i wnętrze piekarnika
  • Armaturę
  • Osady z herbaty i kawy
  • Dywany i wykładziny
  • Kafelki i fugi
  • Zlew w kuchni

Jak widać ekologiczne sprzątanie domu może być łatwe, skuteczne i tanie. Produkty Starwax zarówno z  serii eko, jak i Fabulous to preparaty szerokiego zastosowania, które jak wypróbujesz pozostaną w Twoim domu na długo.
Facebook
LinkedIn

Poradnik - jak wytrwać w postanowieniach noworocznych - Starwax - środki czystości


Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

W styczniu wyznaczamy cele, tworzymy plany, ustalamy harmonogram. Wśród topowych postanowień są zazwyczaj: dieta, siłownia, oszczędzanie, rozwój osobisty, ale też regularne porządki. Tylko jak zmotywować się do regularnego


Zobacz >


Noworoczne porządki!

Wielkimi krokami zbliża się sylwester, więc i pełną parą ruszyły przygotowania do noworocznej imprezy. W końcu taka okazja czeka na nas tylko raz w roku. Błyszczące sukienki, wieczorowe


Zobacz >

To jest nagłówek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.