Jak wyczyścić starą cukiernicę?

Pasta polerska Starwax jest preparatem na bazie mielonego pumeksu do czyszczenia powierzchni z różnych metali. Środek można czyścić ręcznie lub przy użyciu nakładek polerskich na wiertarki.

Pasta usuwa rdzę, sczernienia, śniedź, zazielenienia, utlenienia, poleruje czyszczone powierzchnie.

Produkt należy stosować na suchych powierzchniach i przy użyciu suchych akcesoriów: pakuły bawełniane, mikrofibra, gąbka z szorstką włókniną. Przed użyciem pastę należy dokładnie wymieszać.

Nanieść pastę na powierzchnię, odczekać chwilę, żeby odparował nadmiar wody. Dokładnie wyczyścić całą powierzchnię. W razie konieczności powtarzać czyszczenie. Spłukać powierzchnię dokładnie wodą i wytrzeć do sucha. Preparat nie zawiera substancji nabłyszczających i nie tworzy filmu ochronnego ( preparatami nabłyszczającymi i ochronnymi są preparaty Starwax: 43168 Mosiądz, miedź, brąz; 43167 Srebro; 43170 Aluminium, inoks, chrom).

Pasta ma wiele zastosować w domu, warsztacie i ogrodzie. Doskonale czyści nie tylko cukiernice ale także narzędzia, kłódki i łańcuchy. Można ją używać również do naczyń, sztućców, bibelotów, świeczników, klamek, karniszy, przypalonych żelazek, zlewozmywaków, okuć.

Pastę można używać do czyszczenia stali, inoxu, powierzchni chromowanych, mosiądzu, miedzi, brązu, srebra, cyny i aluminium. Nie można stosować na platerach, powierzchniach miedziowanych, mosiądzowanych, srebrzonych.

Pasta nie usuwa przypaleń i zatłuszczeń. Trzeba też pamiętać, że aluminium nie da się ręcznie wypolerować na taki połysk jak ma inox.