Jak usunąć plamy po owocach?

Truskawki, czereśnie, maliny, wiśnie, botwinka wszystkie te pyszności mają poza walorami smakowymi jedną wspólną cechę, pozostawiają bardzo trudne do sprania plamy.

W dodatku sezon tych owoców przypada na czas ciepła i słońca, gdy chętnie ubieramy się w jasne kolory i biel. Jakże często mimo czujności nie mamy możliwości uchronienia się przed plamami.

Na szczęście jest mistrz odplamiania 43879 Mydło odplamiające galasowe Starwax The fabulous.

Oczywiście im szybciej przystąpimy do odplamiania, tym pewniejszy efekt. Bardzo stare, zaprane plamy są praktycznie nie do usunięcia. Przy odplamianiu należy pamiętać, że kolorowe plamy z owoców, warzyw, trawy i z krwi zawsze spłukujemy bardzo zimną wodą.

Była plama, nie ma plamy!

W pierwszej kolejności każdą plamę powinniśmy spłukać jak najzimniejszą wodą. Następnie natrzeć Mydłem odplamiającym, zaprać i ponownie spłukać zimną wodą. Nacieramy plamy po raz kolejny Mydłem odplamiający, pozostawiamy na 15 minut. Po tym czasie wrzucamy do pralki z innymi rzeczami w tym samym kolorze i pierzemy w proszku lub płynie, który zwykle stosujemy.

Dlaczego Mydełko odplamiające galasowe Starwax The fabulous jest tak skuteczne? Bo jego substancją aktywną jest „żółć wołowa”. To najskuteczniejszy biochemiczny odplamiacz, który zawiera kwasy tłuszczowe i fosfolipidy. Żółć rozpuszcza tłuszcz i barwniki.

Oporne plamy z tłuszczu, pasty do butów, kosmetyków należy spłukać gorącą wodą. Natrzeć plamę Mydłem odplamiającym, potrzeć zaplamione miejsce gąbką, spłukać gorącą wodą i następnie raz jeszcze nanieść mydło, trzeć gąbką, spłukać i natychmiast wyprać w pralce z tkaninami w podobnych kolorach. Stosując przy tym proszek lub płyn zwykle używany do prania.

Mydło galasowe można stosować do tkanin bawełnianych, lnianych, wełny, jedwabiu i melanży, które można prać w wodzie. Uwaga – tkaniny nietrwale barwione (takie, które „puszczają” kolor w trakcie prania) wymagają wstępnej próby reakcji na Mydło galasowe, na malutkim, mało widocznym fragmencie.