Przez zabawę do serca i czystego pokoju!

Porządek w pokoju dziecięcym wydaje się marzeniem nie do spełnienia. Ilekroć wysprzątamy kącik naszego malucha, ten w mig doprowadza je do chaosu. Teraz, gdy dzieci wróciły do szkoły, a rodzice mają coraz więcej obowiązków, sprzątanie spada na sam koniec listy zadań. Warto więc pokazać najmłodszym domownikom, że sprzątanie może być ciekawą formą zabawy i zachęcić je do tego, by samodzielnie dbały o swoje pokoje. Ważne jest także, aby wykonywać porządki regularnie i zaplanować przynajmniej jeden dzień w tygodniu na gruntowne porządki.

 

Naklejki na szafkach

Czasem w pokojach maluchów, ale i nastolatków pojawiają się zabrudzenia, które nierzadko ciężko usunąć. W okresie szkolnym dzieci zaczynają mieć coraz więcej zainteresowań i podejmują decyzję o indywidualnej aranżacji pokoju. Pierwszym wyborem jest dekoracja szafek. Dziewczynki zwykle oklejają swoje meble naklejkami z ulubionymi piosenkarzami, a chłopcy z samochodami. Problem pojawia się, kiedy zmieniają decyzję i chcą zdjąć naklejki z szafek, a przecież wiemy, że na meblach zostaną ślady.  Mamy na to sposób! Wystarczy spryskać powierzchnie Rozpuszczalnikiem i odplamiaczem Starwax (00001), odczekać chwilkę i delikatnie, przy użyciu szpachelki nierysującej powierzchnie, odkleić niechciane stare naklejki. Co najlepsze nasz produkt poradzi sobie też z gumą do żucia na dywanie, czy tłustymi plamami w warsztacie męża.

Sposób na dzieła małego artysty

Jest coś jeszcze…. Dzieci w młodszym wieku w pewnym momencie odkrywają w sobie artystę i dosłownie każdą powierzchnię traktują jak płótno. Często ofiarą padają szafki, które w odróżnieniu od kartki papieru, zawsze są pod ręką. Jak się jednak szybko pozbyć malowideł z drewnianych mebli? Użyj wosku w aerozolu (43057), który pomoże Ci usunąć zabrudzenia z kredek czy flamastrów, a także pozwoli na idealną pielęgnację drewna.

Wiemy, że czasem dziecięca zabawa bywa nie do opanowania. Ofiarą stają się już nie tylko meble… Przydatny może okazać się też nasz niezawodny płyn Czyste Szyby (43157), który skutecznie poradzi sobie ze wszystkimi odciskami nosków i palców na oknach, lustrach czy szklanym blacie stolika. Możesz też bez problemu użyć go do szklanych lub z połyskiem frontów szafek, a także przeszkleń w drzwiach. Jesteśmy świadomi, że przy dzieciach trzeba mieć cały arsenał specjalistycznych środków czystości, dlatego staramy się tworzyć produkty multifunkcyjne i mega wydajne.

Previous slide
Next slide

Poplamiony dywan

Podczas nauki czy zabawy zdarza się też, że przypadkiem picie lub jedzenie wyląduje na dywanie lub wykładzinie. Zabrudzenia nierzadko wydają się nie do usunięcia. Nic straconego! Przedstawiamy Wam Ekspresową piankę czyszczenie & odświeżanie (43011), która rozwiąże wiele problemów w pokoju dziecięcym, jak i całym domu. Z nią pozbędziesz się plam z dywanów, wykładzin, obić mebli, a nawet tapicerki samochodowej. Co najlepsze nasza pianka nie moczy podłoża, a nawet przywraca sprężystość włókien. Dzięki temu można zachować czystość i świeżość wnętrz nawet przy najbardziej niesfornym maluchu.

Pamiętaj! We włóknach naszych dywanów żyją setki drobnoustrojów i bakterii, które zagrażają naszemu zdrowiu. Regularnie pierz dywan, tak aby był on bezpiecznym miejscem zabawy dla Twojego dziecka. Użyj Szamponu Odświeżającego Starwax  (43015). Stosuje się go do mokrego prania dywanu. Pozwala on skutecznie wyczyścić jego całą powierzchnię i nadaje się zarówno do włókien naturalnych, jak i syntetycznych. Regularne pranie dywanu pozwala pozbyć się wielu niebezpiecznych mikro szkodników i chroni Twoje dzieci przed chorobami.

Nauczenie najmłodszych domowników porządku to pierwszy krok do tego, by cały dom lśnił czystością. Dzięki temu dzieci będą regularnie utrzymywać ład i porządek w swoim pokoju, a w przypadku większych zabrudzeń – już wiesz jak nad nimi zapanować. Na koniec mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów na to, jak zachęcić dziecko do wspólnego sprzątania mieszkania.

  1. System nagród. W zamian za wysprzątany pokój możesz nagrodzić swoje dziecko nową kolorowanką lub pozwolić mu obejrzeć wieczorem jeszcze jedną bajkę. Twój maluch to doceni i w ten sposób będzie chętniej zabierał się do porządków. Pamiętaj, aby nie nagradzać dziecka słodyczami, ponieważ może to doprowadzić do uzależnienia od cukru!
  2. Wspólna forma zabawy. Wykorzystuj sprzątanie, jako wspólną zabawę. Włącz wesołe piosenki, śpiewajcie razem, a w międzyczasie chowajcie zabawki do odpowiednich pudełek i razem zadbajcie o porządek na wesoło. Ten sposób pozwala dziecku zrozumieć, że sprzątanie nie jest smutnym obowiązkiem, a nową formą spędzania czasu z rodzicami.
  3. Zawody w sprzątaniu na czas. Dzieci lubią wyzwania. Najlepiej ta metoda sprawdzi się w przypadku 2 lub większej liczby potomstwa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie byś to Ty, rodzic stanął naprzeciw i rywalizował ze swoim dzieckiem (ale pamiętaj, daj mu fory!).
  4. Zasada jednej zabawki. To metoda często praktykowana przez rodziców i mówi ona o tym, że dziecko może bawić się w tym samym czasie tylko jedną zabawką. W chwili, kiedy będzie chciało wyjąć kolejną, musi schować poprzednią w pudełku. To pozwala zapobiec bałaganowi i utrzymać stały porządek w pokoju dziecięcym.
Facebook
LinkedIn

Poradnik - jak wytrwać w postanowieniach noworocznych - Starwax - środki czystości


Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

W styczniu wyznaczamy cele, tworzymy plany, ustalamy harmonogram. Wśród topowych postanowień są zazwyczaj: dieta, siłownia, oszczędzanie, rozwój osobisty, ale też regularne porządki. Tylko jak zmotywować się do regularnego


Zobacz >