Ekologiczne sprzątanie z szarym mydłem!

Porada - Szare mydło - Starwax

Znane w świecie kosmetycznym szare mydło to także doskonały produkt do utrzymania czystości w  domu. Nie słyszałeś o tym? W takim razie oto 5 dobrych powodów, aby przetestować go u siebie!

1. Szare mydło eukaliptusowe jako przyjaciel dla Twoich roślin!

Niesamowite, ale Szare mydło Starwax, może być używane w również w ogrodzie.
Działa oczyszczająco jeżeli chodzi o mszyce na liściach, uratuję rośliny uszkodzone przez wełnowca i nada blasku Twoim liściom. Jak użyć szarego mydła do roślin?
Wystarczy aby, rozcieńczyć je w wodzie i spryskać tą mieszanką liście swoich roślin. Oprócz zwykłej pielęgnacji szare mydło sprawi również, że Twoje liście będą lśnić!

2. Szare mydło jako doskonały środkiem odtłuszczający!

Jeżeli chcesz wyczyścić piekarnik, okap lub płytę kuchenną z tłuszczu to ten produkt będzie idealny. Bogata w glicerynę formuła szarego mydła czyni go idealnym przeciwnikiem dla tłuszczu, dlatego wypróbuj go również u siebie w kuchni! Jak go użyć?

  • Piekarnik: Nałóż na ściany i drzwiczki piekarnika szare mydło za pomocą gąbki. Pozostaw szare mydło na noc, a następnego dnia umyj je czystą wodą.
  • Okap: na gąbkę nałóż niewielką ilość szarego mydła i pocieraj powierzchnię okapu małymi okrężnymi ruchami. Następnie spłucz gorącą wodą, aby usunąć cały tłuszcz.
  • Blachy do pieczenia: umieść szare mydło na blaszce do pieczenia i pozwól mydłu działać, od 15 minut do nawet pozostawienia go na całą nocy (w zależności od stopnia zabrudzenia blachy). Następnie spłucz powierzchnię gorącą wodą, tak aby wszystko dokładnie odtłuścić.
    Po perfekcyjnym oczyszczeniu szare mydło pozostawi nawet delikatną warstwę ochronną, która zapobiegnie zbyt szybkiemu ponownemu osadzaniu się tłuszczu.

3. Szare mydło jako sposób na tłuste plamy na odzieży lub tkaninach!

Najlepszy sposób na plamy?
Odwróć tkaninę na lewą stronę i nałóż trochę szarego mydła na plamę.
Następnie odwrócić ubranie na prawą stronę i gąbką lekko nasączoną szarym mydłem delikatnie pocieraj plamę.
Następnie wszystko co musisz zrobić, to włożyć pranie do pralki i gotowe!


Previous

Next

4. Szare mydło jako szampon dla zwierząt!

To również idealny szampon dla Twoich zwierząt! Oprócz tego, że doskonale myje i nie zwiera szkodliwych substancji, nadaje połysk i miękkość sierści. Twój zwierzak będzie wyglądał jak po wizycie w profesjonalnym salonie dla zwierząt!

5. Szare mydło jako idealny środek do czyszczenia plastikowych pudełek!

Tworzywa sztuczne nie są rzeczą łatwą do czyszczenia, np. plastikowe pudełka na obiad, z których nie da się usunąć resztek oleju i sosów. Jakie jest na to skuteczne rozwiązanie?
Szare mydło w połączeniu z sodą kalcynowaną!
Wymieszaj 1 łyżkę szarego mydła z 1 łyżką sody kalcynowanej (43861). Nałóż tę mieszankę na tworzywa sztuczne (pudełka, sztućce itp.) Za pomocą nierysującej gąbki, delikatnie wyczyść, a następnie spłucz.
Twoje plastikowe pudełka są znowu idealnie czyste!

Szare mydło jest ekonomiczne i wydajne, bo dzięki skoncentrowanej formule łatwo uzyskasz gwarantowany efekt już po zastosowaniu nawet niewielkie jego ilości.
A mały dodatek? Jeżeli nie lubisz zapachu zwykłego szarego mydła, jest ono również dostępne w wersji eukaliptusowej. Jego słodki zapach pozostawi wtedy świeży zapach w całym domu!

Wypróbuj te sprawdzone przepisy!


Share on facebook


Facebook


Share on linkedin


LinkedIn