Jak wyczyścić grill?

Grill i ogród - Poradnik - Maj - Starwax

 

Czy Ty też czekałeś na nadejście cieplejszych dni, żeby zacząć sezon grillowy?
Jednak zmorą grillowania jest to, że podczas smażenia mięsa i różnych przekąsek, tłuszcz pod wpływem ognia osadza się na ruszcie i innych elementach grilla. Po zastygnięciu jego trwałe usunięcie wydaje się niemożliwe. Nie martw się o czyszczenie! Wyjaśnimy jak usunąć przypalony tłuszcz z grilla i jego akcesoriów.

Jak skutecznie usunąć przypalony tłuszcz z grilla?

 

Do perfekcyjnego wyczyszczenia grilla potrzebujesz produktu, który poradzi sobie z rozpuszczeniem i usunięciem nawet zaschniętego tłuszczu.  Eliminuje osad i tłuszcz na wszystkich typach grilla, zarówno węglowych, jak i gazowych, ale także na jego akcesoriach, takich jak łopatki, szczypce do mięsa czy widelce. Ważne, żeby przy wyborze środka do czyszczenia, pamiętać o sprawdzeniu czy może on mieć kontakt  z żywnością.

Aby grill nam dłużej służył, należy pamiętać o jego wyczyszczeniu po każdym użyciu. W ten sposób tłuszcz i zanieczyszczenia, które tam osiadły, będą łatwiejsze do usunięcia. Jeśli jednak wypadło Ci z głowy, aby od razu wyczyścić grill, a zabrudzenia wydają się niemożliwe do usunięcia, to mamy dla Ciebie idealny środek odtłuszczający. Grill & akcesoria Starwax (43145) jego specjalnie wypracowana formuła wchłania i rozpuszcza nawet najbardziej oporne tłuszcze. Wystarczy pozostawić środek nieco dłużej na powierzchni grilla lub akcesoriów.

Jak używać produktu?
Środek do czyszczenia grilla należy stosować na zimnych powierzchniach, poczekaj więc, aż grill ostygnie całkowicie. Samo czyszczenie wykonasz w zaledwie 3 prostych krokach!

  • Dobrze wstrząśnij aerozol przed użyciem. Następnie spryskaj zabrudzoną powierzchnię z odległości około 20 cm. Pozostaw na ok. 30 minut, żeby preparat mógł poradzić sobie z tłuszczem.
  • Następnie wyczyść wszystko dokładnie wilgotną gąbką lub szmatką.
  • Spłucz czystą wodą i gotowe!

Jeżeli tłuszcz jest szczególnie mocno przypalony pozostaw rozpyloną piankę na dłużej i użyj najlepiej Nierysującej gąbki Starwax (1397). Dzięki dużej sile ściernej, gąbka o potrójnej grubości pomaga natychmiastowo usunąć przypalony tłuszcz i pozostałości przylegające do powierzchni. Należy pamiętać, że gąbka do szorowania nie jest zalecana przy delikatnych powierzchniach. Wystarczy chwila i Twój grill będzie gotowy na kolejny posiłek na świeżym powietrzu.


Previous

Next

Jak czyścić meble ogrodowe?

 

Przygotowanie spotkania w ogrodzie nie kończy się tylko na wyczyszczeniu grilla. Trzeba zadbać także o doprowadzenie mebli do idealnej czystości.

Pogoda czasem potrafi zaskoczyć i nie ma czasu na schronienie mebli ogrodowych z drewna tekowego lub egzotycznego. W rezultacie nadchodzą słoneczne dni, ale nikt nie chce używać stolika i krzeseł, które stały się matowe i szare. To nie problem. Poznaj niezwykły produkt! – Czyszczenie zszarzałego drewna Starwax (43664). To prawdziwy peeling do drewna tekowego i egzotycznego, który pozwoli usunąć szarość i brud nagromadzony podczas długiej zimy. Stosowanie jest proste.
Wystarczy lekko przeszlifować powierzchnie, aby usunąć zrębki drewna, a następnie nanieść środek czyszczący na gąbkę i wytrzeć wszystkie powierzchnie. Środek odtłuszczający lekko otworzy pory drewna, aby wyrównać włókna. Dzięki temu meble, stoły i krzesła będą gotowe na nałożenie wybranego przez Ciebie oleju ochronnego Starwax. Produkt nadaje się również do szlabanów, pergoli, a także markiz ogrodowych.

Zastosowanie odpowiednich produktów pozwoli nie tylko cieszyć się z czystości mebli i grilla, ale także zdecydowanie przedłuży ich żywotność i zachowa funkcjonalność. Zadbaj o swój wyposażenie swojego ogrodu i przygotuj się na odwiedziny przyjaciół i rodziny!


Share on facebook


Facebook


Share on linkedin


LinkedIn