PRZEPIS NA POZBYCIE SIĘ BRZYDKICH ZAPACHÓW

SKŁADNIKI:

Neutralizator zapachów Starwax 0057

PROBLEM:

Czasem mimo utrzymywania mieszkania czy domu w idealnej czystości pojawia się coś co męczy i irytuje: brzydki zapach. To eufemistyczne określenie, brzydki zapach, kryje w sobie całą masę bynajmniej nie „dydaktycznych smrodków”, ale uciążliwych odorów, które co wrażliwsze osoby mogą przyprawić o migrenę, nudności czy torsje. Nasz zmysł powonienia jest wrażliwy, to co pachnie działa na nas pobudzająco, kojąco lub uspakajająco. To co śmierdzi drażni i jest źródłem silnego dyskomfortu.Źródła uciążliwych zapachów mogą być różne:

✔ Kanalizacja
Odpływy umywalek czy zlewów mogą być źródłem mdłych zapachów związanych z pleśnią oraz procesami gnilnymi. Nawet regularne czyszczenie odpływów środkami zawierającymi enzymy lub sodą oczyszczoną i octem nie zawsze pomaga zwłaszcza w budynkach wielopiętrowych lub bardzo starych. Irytujący zapach wydobywa się z miejsc, do których nie możemy dotrzeć. Bywa, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest profesjonalne czyszczenie kanalizacji w całym budynku a nawet dalej w infrastrukturze miejskiej.

✔ Toaleta
Miejsce z oczywistych względów najczęściej perfumowane w mieszkaniu choć niekiedy z marnym skutkiem. Bez dobrej wentylacji najlepsze odświeżacze nie pomogą.

✔ Kuchnia
Nowomodne mieszkania, które utraciły kuchnię jako osobne pomieszczenie na rzecz „salonu z aneksem kuchennym” są szczególnie narażone na utrzymywanie się długo w całym mieszkaniu intensywnych zapachów potraw, tłuszczu lub spalenizny. Kuchenne zapachy wnikają w firanki, zasłony, dywany i tapicerkę a nawet w ściany. Tłuszcz jest doskonałym konserwantem zapachu, a przy gotowaniu para wodna rozprowadza cząsteczki tłuszczu po całym pomieszczeniu.

✔ Dym z papierosów i spalenizna
Do najdokuczliwszych zapachów należy zapach dym papierosów, który wnika we wszystkie tkaniny w domu czy samochodzie (firanki, zasłony, obicia, dywany, odzież, podściółka), ale też w książki i ściany. Związki smoliste powstające w czasie spalania tytoniu to żrący tłuszcz, który konserwuje ten nieznośny zapach, ale również przebarwia i zatłuszcza wszystko w mieszkaniu czy wozie palacza.
Bardzo trudną do usunięcia wonią jest zapach spalenizny i nie chodzi o przypalone mleko, ale pozostałość po choćby małym pożarze. Nawet po usunięciu sadzy i okopceń gryzący zapach długo dokucza.

✔ Nasze kochane zwierzaki
Obecność naszych czworonożnych (psy, koty, gryzonie) i dwunożnych (np. papużki) przyjaciół też jest wyczuwalna zwłaszcza zapachem dla nie przywykłych do tego gości. Jeszcze nie wymyślono żwirku, który całkowicie eliminowałby woń kuwety. Można się trochę ratować sodą oczyszczoną. Psia sierść zwłaszcza mokra (spacer w deszczu) lub po aplikacji „psiej perfumki” (psy kochają wytarzać się w czymś niemiłosiernie śmierdzącym np. w padlinie) bywa nawet po myciu lub wytarciu wyczuwalna. Legowiska ale też dywany i kanapy przesiąkają specyficznym zapachem.

✔ Stęchlizna
W wilgotnych pomieszczeniach, schowkach lub garderobach utrzymuje się specyficzny przykry zapach, którym przesiąka odzież, pościel lub buty. Innym źródłem stęchłego odoru może być dawno nieczyszczona pralka, która może „zarazić” nim praną odzież zwłaszcza, gdy nie wyciągniemy prania zaraz po wyłączeniu pralki.

✔ Pot
Szafki na buty, szafki w szatniach pracowniczych, szatnie w fitness klubach w tych miejscach zwłaszcza, gdy jest kiepska wentylacja nieprzyjemny zapach staje się wszech obecny i nie do wywietrzenia.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU:

Uciążliwe zapachy dokuczają i męczą. Rozpylane odświeżacze czy świece zapachowe nie są wstanie zamaskować tych najtrudniejszych. Przydałaby się magiczna lampa Alladyna, żeby zamknąć w niej odór jak złośliwego dżina. Nie mamy baśniowej lampy, mamy całkowicie realny, rewelacyjny i skuteczny nowy produkt Starwax: Neutralizator zapachów Starwax 0057. W plastikowym pudełku, którego wieczko, (osłonięte etykietą) ma nacięcia jak klimatyzator, kryje się gęsta masa na bazie aktywnego węgla. Węgiel jest silnie absorpcyjny, wchłania toksyny, trwale wiąże różne substancje. W samochodach, szafach, schowkach, szafkach na buty wystarczy lekko odchylić etykietę na wieczku. W pokojach, kuchniach, łazienkach czy toaletach trzeba etykietę całkowicie usunąć. Neutralizator należy umieścić w przewiewnym miejscu, z dala od grzejników i bezpośredniego oddziaływania promieni słonecznych. W samochodzie pod siedzeniem kierowcy lub pasażera. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 28m2 będą potrzebne dwa opakowania równocześnie. Produkt działa od 4 do 10 tygodni w zależności od kubatury i wilgotności pomieszczenia. Węglowa pasta stopniowo odparowuje, aż do powstania małej resztki, którą można użyć do odświeżenia odkurzacza.

Zobacz jak działa Neutralizator zapachów: