Starwax – Skuteczne w działaniu, bezpieczne w użytkowaniu!

Opakowania

Nie szata zdobi człowieka, a na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że opakowanie nie jest istotne w przypadku środków czystości. Jednak opakowania preparatów Starwax to coś więcej niż estetyczna szata, to integralna i ważna część produktu.

Bezpieczeństwo

Nie ma bezpiecznych mieszanin chemicznych, można jedynie zadbać o bezpieczeństwo ich użytkowników i to jest jedna z funkcji opakowań artykułów Starwax.

Wszystkie pistolety (rozpylacze) produktów w sprayu, które są oznakowane piktogramem „produkt żrący” są zaopatrzone w czerwoną blokadę. Aby uruchomić pompkę i rozpylić środek trzeba blokadę opuścić. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka, że dziecko lub osoba starsza niechcący nacisną na pompkę, gdy np. dysza rozpylacza będzie zwrócona w stronę ich twarzy. Co więcej taki pistolet z czerwoną blokadą nie jest przykręcony do opakowania, ale jest osadzony na szczelny „zatrzask”, dzięki czemu rozpylacza nie można wykręcić. To zamknięcie jest dodatkowo testowane na wytrzymałość i szczelność przy upadku z wysokości 1,8 m. Gdy więc w szale porządków sięgamy po wysoko schowany przed milusińskimi niebezpieczny środek, nawet jeśli nam spadnie z półki nie ma ryzyka, że się rozszczelni i maluch będzie narażony na żrący płyn.

Już wkrótce rozpylacze pozostałych preparatów Starwax również będą miały blokady tyle, że w kolorze czarnym.

Wszystkie koncentraty Starwax z piktogramem „żrący” są zaopatrzone w zakrętki, których odkręcenie wymaga bardzo silnego nacisku z góry i równoczesnego obrotu. Ruch niewykonalny przez małe dzieci, zabezpiecza je przed wypadkiem.

Równie niedostępne zamknięcie jest zastosowane w żelach do WC oraz w Odtykaczach Starwax. Kupując jakikolwiek udrażniacz na bazie sody kaustycznej warto sprawdzić zabezpieczenie zamknięcia. Soda kaustyczna to bardzo silna zasada, a zasady są bardziej podstępne od kwasów. Silny kwas, a dla kogoś wrażliwego będzie to nawet sok z cytryny lub sok z kiszonej kapusty, podrażnia skórę i natychmiast występuje zaczerwienienie, pieczenie lub ból. Silna zasada uszkadza skórę, a odczucie bólu występuje z opóźnieniem, gdy poparzenie jest już głęboko w skórze właściwej. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Dlatego wszystkie udrażniacze, które są w domu muszą być przechowywane w miejscach niedostępnych dla dzieci, a ich opakowania muszą mieć tzw. bezpieczne zamknięcie.

Skuteczność i wydajność

Starwax słynie ze skuteczności i wydajności swoich preparatów, a wysokiej jakości opakowania mają w tym swój udział.

Pistolet rozpylacza ma różną budowę wewnętrzną w zależności od przeznaczenia preparatu. Tzw. „motor” może rozpylać płyn w formie drobniutkich kropelek na dużej powierzchni np. w środku do mycia szyb lub formie spienionej na dużej powierzchni np. Super Odtłuszczacz czy Kabina prysznicowa. Lepka pianka nie spływa z pionowych powierzchni a zawarte w niej substancje czynne działają na zabrudzenia i osady. Pistolet dokładnie trafia do celu.

Nawet fakt, że opakowania Odnawiaczy do mebli są przejrzyste nie jest przypadkiem. Odnawiacze Starwax zawierają rozpuszczalnik, żywice i pigment, żeby dobrze zadziałały na powierzchni mebla te trzy składniki muszą być wymieszane. Tymczasem w trakcie przechowywania środka w sklepie lub w domu dochodzi czasem do jego naturalnego arozwarstwienia. Ciężkie żywice dodatkowo obciążone pigmentem opadają na dół. Wprawdzie na etykiecie jest zalecenie, żeby wstrząsnąć opakowaniem, ale doświadczenie dowiodło, że wstrząsanie staje się odruchem, gdy opakowanie jest przejrzyste. Gdy butelka była biała tylko część Klientów czytała zalecenie z etykiety.

Wygoda

Mamy miejsca szczególnie trudne do czyszczenia np. piekarnik. Małe, ciasne  wnętrze wymagające podczas czyszczenia niewygodnego klęczenia lub schylania się, a opakowanie ze sprayem nie sprawdza się gdy trzeba rozpylić środek czyszczący – na „suficie” piekarnika lub w zakamarkach. Dlatego właśnie preparat Starwax Piekarnik & akcesoria został zaprojektowany w formie aerozolu. Aerozol można rozpylać nawet do góry nogami, a gaz spręża środek na drobniutką piankę, która dociera do wszystkich zakamarków i szczelnie przylega do zatłuszczonego podłoża. Aby preparat wystarczył na długo należy opakowanie mocno wstrząsnąć przed i w trakcie stosowania.

Oszczędność

Dzięki temu, że preparaty są rozpylane przez pistolety na dużej powierzchni i nie spływają z powierzchni pionowych zużycie środka jest optymalne i produkt nie zużywa się szybko.

We wszystkich koncentratach zakrętki (z wyjątkiem niebezpiecznych) są miarkami do dozowania produktu. Zawartość jednej nakrętki to 40 ml preparatu. W przypadku koncentratów do mycia jedną nakrętkę rozpuszcza się w 5 litrach wody i taką mieszaniną można umyć nawet 100 m². Ta precyzyjna miarka pozwala na oszczędne gospodarowanie środkiem. Jeśli sprzątamy raz w tygodniu to 1 litr koncentratu Starwax wystarcza na 25 tygodni czyli na ponad 6 miesięcy!