Recepta na czyste wakacje

Wakacyjny odpoczynek od pracy i nauki to również ucieczka od rutyny cotygodniowych domowych porządków. Jednak urlop nie oznacza nieładu i brudu. Kiedy wyjeżdżamy warto pamiętać o niezbędniku czystości. Oto 3 preparaty, które przydadzą się na wakacyjnych wyprawach:

RESPECT NACZYNIA (43784)

Skoncentrowany płyn do mycia naczyń na bazie naturalnych substancji aktywnych, bez alergenów, nietestowany na zwierzętach nie tylko idealnie umyje naczynia, ale umyje i odtłuści różne powierzchnie w kuchni, podłogi oraz sprzęty AGD. Mycie naczyń będzie oszczędniejsze i bardziej ekologiczne jeśli zrobimy je w kąpieli wodnej. Do zatkanego zlewu lub miski (na campingu praktycznym sprzętem do mycia jest skrzynka, która ma wygodne uchwyty) wkładamy brudne naczynia. Wyciskamy 3 porcje płynu wlewamy 5 litrów wody. Myjemy i spłukujemy. Identyczny roztwór może być używany do mycia różnych zmywalnych na mokro powierzchni.

RESPECT PASTA UNWERSALNA (43788)

Twarda pasta na bazie naturalnych glinek i substancji aktywnych pochodzenia roślinnego idealnie czyści, usuwa wżarty brud, przypalenia, osady, okopcenia, odtłuszcza i nabłyszcza. Od rusztów grilla, przez naczynia, sztućce, garnki i patelnie, zlewy, miski, baterie, fugi i spoiny, płytki, przyczepy campingowe i wnętrza kamperów, klapki z tworzywa, sportowe buty, zabawki, przedmioty z plastiku i tworzyw sztucznych, meble ogrodowe. Pasta Respect ma wiele zastosowań w domu, ogrodzie i na campingu. W opakowaniu znajduje się gąbka z miękką i szorstką stroną. Zwilżoną w wodzie gąbką pocieramy energicznie powierzchnię pasty. Czyścimy zabrudzoną powierzchnię. Dokładnie spłukujemy wodą i, to ważne, wycieramy do sucha. Wytarcie spowoduje rozprowadzenie naturalnego glicerydu, który nie tylko nabłyszczy czyszczoną powierzchnie, ale stworzy ochronną warstwę, która zapobiegnie ponownemu szybkiemu zabrudzeniu powierzchni. Przed zamknięciem opakowania należy poczekać do całkowitego wyschnięcia gąbki. Wilgotna gąbka będzie zmiękczać pastę przez co będzie się szybciej zużywała.

THE FABULOUS MYDŁO MARSYLSKIE NA OLIWIE Z OLIWEK (43870)

Słynne na całym świecie mydło marsylskie jest nie zastąpione
nawet na pieszych, rowerowych czy wodnych szlakach. Zajmuje mało miejsca w
bagażu. Wysoko wysycone tłuszczem z oliwy świetnie myje, czyści, odtłuszcza i
równocześnie pielęgnuje. Można się nim umyć od stóp do głów. Świetnie myje
włosy i łatwo się z nich spłukuje bez konieczności używania odżywek czy
balsamów. Dobrze pierze. Działa jak odplamiacz przed praniem w pralce. Należy
przed praniem namydlić plamy, kołnierzyki i mankiety. Namydlona gąbka doskonale
umyje naczynia. Przypalone patelnie i ruszty wystarcz namydlić i zostawić na
całą noc i wypłukać rano. Mydłem marsylskim można czyścić buty, sprzęt
sportowy, sprzęt AGD, blaty, meble, podłogi, podłogi w namiotach, powierzchnie
w przyczepach campingowych i kamperach.