KORONAWIRUS JAK SIĘ ZABEZPIECZYĆ?

koronawirus - Starwax

Środki ostrożności przed koronawirusem.

W związku z początkiem epidemii koronawirusa w Europie
docierają do nas zapytania ze strony dystrybutorów oraz konsumentów na temat
produktów antybakteryjnych i dezynfekujących.

Dlatego wszystkich zainteresowanych tym tematem uprzejmie informujemy i przypominamy:

  1. Wszelkie środki określane jako antybakteryjne są zgodnie z przepisami UE i polskimi preparatami biobójczymi. Jednocześnie muszą być zarejestrowane w ECHA (Europejska Agencja ds. Chemikaliów). Lub w polskim Rejestrze Środków Biobójczych. Rejestracja gwarantuje, że produkty są bezpieczne dla użytkowników oraz skuteczne.
  2. Środki dezynfekujące podlegają tym samym przepisom.
  3. Jak na razie nie ma na świecie preparatu, który na pewno niszczy koronawirus. Jak nazwa wskazuje jest on wirusem, a nie bakterią czy grzybem.
  4. Wg dostępnych informacji koronawirus rozprzestrzenia się przede wszystkim przez kontakt z osobami zarażonymi, nawet jeśli te ostatnie nie mają jeszcze symptomów choroby. Może też „przeżyć” przez kilka godzin na suchej powierzchni np. klamkach.
  5. Podstawowym środkiem zapobiegawczym przed zarażeniem jest izolacja osób chorych oraz zwiększona higiena rąk.
  6. Ręce należy myć bardzo często, zgodnie z zaleceniami WHO. Zawsze przed jedzeniem, nawet małej przekąski, jabłka lub przed przygotowaniem napojów.
  7. Nie należy dotykać niemytymi rękami twarzy.
  8. Nieodłącznym elementem naszego życia są telefony komórkowe, laptopy i tablety. Gromadzą one na klawiaturach i na ekranach brud, bakterie i mogą prawdopodobnie „przechować” wirusy przed kilka godzin. Warto zerwać z przyzwyczajeniem jedzenia i równoczesnego używania tych urządzeń. Warto zadbać o ich higienę. Alkohol jest powszechnie używanym środkiem dezynfekcyjnym. Dlatego przyda się regularne przecieranie klawiatur i ekranów środkami zawierającymi alkohol (43251 Żel do mycia ekranów, 43157 Czyste szyby).