Jeden produkt, wiele zastosowań!

Czym jest ocet gospodarczy?

Ocet gospodarczy jest bezbarwnym płynem o kwaśnym odczynie pH. Ma charakterystyczny silny zapach, który szybko się ulatnia. Ocet jest używany od starożytności, wyrabiany był ze sfermentowanego alkoholu lub wina. Ocet gospodarczy The Fabulous jest silnie skoncentrowany i ma cytrynowy zapach.

Bardzo użyteczny w gospodarstwie domowym:

– Usuwa osad wapienny
– Odtłuszcza
– Zmiękcza wodę
– Usuwa plamy z atramentu, kawy, rdzy, wina

Przepis nr 1
Ten przepis zdziała cuda, jeśli chcecie, aby ściany malowane farbą zmywalną odzyskały ładny wygląd.A może zamierzacie przygotować je do malowania?

Rozpuście 2 łyżki kryształków Sody kalcynowanej The Fabulous w 1 litrze wody. Myjcie ściany tym roztworem gąbką, zostawcie na 2 minuty, następnie spłuczcie czystą wodą. Żeby zneutralizować działanie sody rozpylcie na umyte powierzchnie Ocet gospodarczy The Fabulous.

Na koniec:
Pozostawcie do wyschnięcia i osuszcie miękką szmatką.

DOBRA RADA:
Mleczko powinno zachować swoje właściwości do następnego sprzątania, należy jednak pamiętać, aby przechowywać je w zamkniętym opakowaniu.

Przepis nr 2
Wasze okiennice odzyskają świetny wygląd dzięki działaniu mleczka czyszczącego!

Wymieszajcie 2 łyżki Bieli meudońskiej The Fabulous z 1 łyżką Octu gospodarczego The Fabulous i 1 łyżką wody. Do czyszczenia użyjcie gąbki.

Na koniec:
Usuńcie pozostałości mleczka spłukując wodą, następnie osuszcie.

Przepis nr 3
Piekarnik, okap, mikrofalówka i zmywarka

Wystarczy samo Szare mydło The Fabulous, żeby gruntownie odtłuścić piekarnik.
Nanieście je na wszystkie powierzchnie we wnętrzu piekarnika przy pomocy wilgotnej gąbki. Pozostawcie na całą noc, następnie umyjcie często płukaną w gorącej wodzie gąbką lub mikrofibrą.

W zmywarce trzeba nanieść Szare mydło The Fabulous na obrzeża drzwiczek i na uszczelkę. Wnętrze można umyć mieszaniną Sody kalcynowanej The Fabulous i Szarego mydła na oliwie z oliwek The Fabulous.

Żeby odlepić brud i tłuszcz z wnętrza mikrofalówki wstawcie do niej pojemnik napełniony zimną wodą z Octem gospodarczym The Fabulous, uruchomcie mikrofalówkę na kilka minut na pełną moc.
Potem wystarczy umyć wnętrze często płukaną gąbką.

Przepis nr 4
Usuńcie osady bez wysiłku dzięki tej magicznej mieszaninie!

Wymieszajcie 2 łyżki Kwasu cytrynowego, 4 łyżki Octu gospodarczego The Fabulous, półtorej szklanki wody i 10 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Przelejcie do butelki z rozpylaczem. Zawsze wstrząsajcie przed użyciem. Rozpylcie do muszli WC, pozostawcie na 10 – 20 min. Wyszczotkujcie muszlę.
Teraz wystarczy spuścić wodę.

Uwaga!
Należy chronić oczy i dłonie ponieważ kwas cytrynowy jest drażniący dla skóry i oczu!

DOBRA RADA:
Trzymajcie rozpylacz z tą cudowną miksturą pod ręką, dzięki temu wasza toaleta będzie zawsze czysta i pachnąca.

Przepis nr 5
Lubicie zasypiać w pachnącej świeżością sypialni?
Czas na powiew świeżości w sypialni.

Dzięki temu przepisowi na „domowy” płyn do prania wasze narzuty, kołdry, poduszki i nakładki na materac odzyskają świeżość i czystość. Potrzebujecie 2 litrową pustą butelkę po płynie do prania. Nasypcie do niej
40 g Mydła marsylskiego w płatkach i wlejcie w dwóch etapach 1 litr a następnie 1,5 litra gorącej, ale nie wrzącej wody, żeby płatki dobrze się rozpuściły. Na koniec dodajcie 1 łyżkę Octu gospodarczego The Fabulous i 1 łyżkę Sody oczyszczonej gospodarczej The Fabulous. Dobrze wymieszajcie i wlejcie do pralki 125 ml mieszaniny na 5 kg prania.

Na koniec:
Jeśli chcecie, żeby pranie pachniało dodajcie na koniec 5 kropli olejku eterycznego z lawendy, będziecie wyśmienicie spać!

Przepis nr 6
Już prawie koniec – jeszcze tylko podłogi

Czysty i lśniący parkiet to esencja zadbanego domu! Najpierw dokładnie odkurzcie podłogę. W 5 litrach wody rozpuśćcie 4 łyżeczki Octu gospodarczego The Fabulous i ok. 25 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego (ilość olejku zależy od waszej wrażliwości na zapachy). Umyjcie parkiet wilgotną mikrofibrą bez namaczania powierzchni.

DOBRA RADA:
Jeżeli lakier, którym pokryty jest Wasz parkiet wygląda na przydeptany i nie błyszczy jak dawniej, użyjcie Emulsji ochronnej do parkietów i paneli Starwax. Efekt może Was zaskoczyć.

To nie wszystko! Ocet gospodarczy świetnie sprawdzi się
jeszcze:

Do czyszczenia z efektem odwapniania
Rozpylić na czyszczoną powierzchnię. Pozostawić na 15 minut, spłukać i osuszyć
czystą szmatką z mikrofibry.

Do czyszczenie desek do krojenia
Czyścić deskę gąbką nasączoną Octem gospodarczym The Fabulous. Jeżeli deska jest bardzo zaplamiona można ją zanurzyć w occie na 5 do 10 minut.

Do czyszczenia baterii
Nasączyć Octem gospodarczym The Fabulous papierowy ręcznik kuchenny. Owinąć nim kran. Pozostawić na minimum 15 minut lub najlepiej na całą noc, jeżeli bateria jest silnie zwapniona. Po ściągnięciu ręcznika bateria będzie odwapniona.

Do nabłyszczania naczyń! Magiczna receptura!
Wystarczy zastąpić zwykle używany płyn do płukania na Ocet the Fabulous wtedy, naczynia będą pięknie błyszczeć! Miedziane rondle można nabłyszczyć nacierając je garścią grubej soli nasączonej Octem the Fabulous.

Do udrażniania zlewu
Wymieszać Sodę oczyszczoną gospodarczą The Fabulous z Octem gospodarczym The Fabulous i wlać do odpływu.
Zator zostanie usunięty a z odpływu zniknie brzydki zapach.