Jak wyczyścić zlewozmywak?

Jak wyczyścić zlew? - Starwax

CZYSTY ZLEWOZMYWAK

Zlewozmywak kuchenny wymaga od nas codziennej higieny. Uniwersalny preparat i gąbka bez warstwy ściernej zapewnią na co dzień czystość. Nie należy jednak zapomnieć o spłukaniu i wytarciu zlewu do sucha. Osoby, które nie mają czasu na codzienne mycie powinny zaopatrzyć się w środek o właściwościach odwapniających i odtłuszczających, który stosowany raz na tydzień poradzi sobie z osadem z wody i tłuszczem. Doskonała do regularnego mycia będzie też pasta na bazie glinki z naturalnym glicerydem lub soda oczyszczona z odrobiną wody.

ODTŁUSZCZONY ZLEWOZMYWAK

Aby utrzymać go w czystości i zagwarantować, że naczynia są również czyste, na zlew należy zwrócić szczególną uwagę. To, że zlewozmywak jest używany do mycia naczyń, nie oznacza, że ​​od czasu do czasu nie wymaga niewielkiego czyszczenia. Jest to tym bardziej potrzebne, gdy wszystkie naczynia są myjemy ręcznie.

Który produkt wybrać do odtłuszczania zlewu?
Zlewozmywaki odwapnianie i odtłuszczanie 500 ml (43260)
Zlewozmywaki odwapnianie i odtłuszczanie 250 ml (43267)

Przy każdym myciu naczyń, resztki jedzenia i przypraw, które zostają na talerzach tworzą później osady tłuszczu na dnie i ścianach zlewu. Umywalka nie jest więc oszczędzona od tłustych osadów.
Nie ma nic lepszego niż specjalny odtłuszczacz i odwapniacz do zlewów Starwax. Nadaje się do wszystkich rodzajów materiałów z wyjątkiem kamienia wapiennego, marmuru, mosiądzu i innych podłożach wrażliwych na kwasy.
Ten specjalny środek do czyszczenia zlewów jest również doskonałym odkamieniaczem.

Jak korzystać ze specjalnego odtłuszczacza do zlewu?

Przed użyciem należy zrobić wstępną próbę, żeby sprawdzić reakcję podłoża na produkt. Następnie aby go użyć, wystarczy spryskać 2-3 razy. Potem rozprowadź produkt wilgotną, nierysującą gąbką. Pozostawić na kilka sekund i dokładnie spłukać.

Innym sposobem jest użycie sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona gospodarcza The Fabulous pomoże utrzymać czystość w Twojej kuchni. Dzięki właściwościom ściernym oraz zmiękczaniu wody można stosować ją z powodzeniem do usuwania uciążliwych zacieków mineralnych. Aby usunąć kłopotliwe osady i zacieki, przygotuj pastę z 3 części sody i 1 części ciepłej wody. W razie konieczności, jeżeli chcesz zmienić konsystencję dodaj odpowiednio wodę lub proszek. Tak przygotowaną pastę nałóż na czyszczoną powierzchnię za pomocą szmatki, gąbki lub szczoteczki i wyszoruj. Sprawdź najpierw działanie na małej powierzchni upewniając się, że nie spowodujesz zarysowań. Na koniec spłucz pastę i osusz powierzchnię.

BATERIA ZAWSZE LŚNIĄCA

Nieważne czy ze stali nierdzewnej, mosiądzu czy brązu, baterie są w ciągłym kontakcie z wodą. A im twardsza woda tym więcej zawiera minerałów i osadza twardy nalot zmniejszający przepustowość kranów i tworzy brzydki osad na ich powierzchni. Nie czekaj więc aż woda zacznie lać się cienką strużką. Co w takim przypadku możemy zrobić?

  • Odkręć końcówkę kranu przy pomocy odpowiedniego klucza.
  • Sprawdź stan uszczelki, jeśli trzeba wymień ją.
  • Jeżeli stan uszczelki jest w porządku.  Rozpyl na baterię i uszczelkę Ocet gospodarczy lub środek odwapniający.
  • Jeżeli po spłukaniu dalej widać osad, nasącz papierowy ręcznik ciepłym octem, owiń go wokół kranu lub użyj Kulki do odwapniania końcówek kranów (1688) i pozostaw na co najmniej 2 godziny (trzeba zastosować się do zaleceń producenta).
  • Następnie ściągnij papier lub kulkę, przetrzyj kran i spłucz go wodą.
  • Po nalocie nie widać śladu.

Dobra rada

  • Jeżeli jesteś maniakiem sody oczyszczonej, nie stosuj jej na sucho, tylko wymieszaj z niewielką ilością wody, żeby powstała miękka pasta do czyszczenia zlewu.
  • Jeżeli masz problem z wąskimi miejscami przy zlewie, idealna do tego będzie Szczotka do czyszczenia spoin,  jest doskonała do usuwania zabrudzeń i osadów u nasady baterii, odpływów, sitek i narożników zlewów. Dzięki wąskiej główce, szczotka wyczyści każde wąskie i trudno dostępne miejsce przy zlewie.

KONSERWOWAĆ, ŻEBY NIE TRZEBA BYŁO PEWNEGO DNIA UDRAŻNIAĆ

Zlewozmywak kuchenny i zmywarka są podłączone do jednego pionu kanalizacyjnego. Zwłaszcza odpływ zlewozmywaka nie ma lekko. Tłuszcz, niewielkie ale często spływające resztki jedzenia, fusy z kawy i herbaty, drobiny obierek, czasem ziemia z jarzyn. Wszystko to i nie tylko trafia do odpływu. Odkręcenie sitka przy zlewozmywaku i zajrzenie do jego wnętrza może czasami przyprawić o zawrót głowy. Tłuszcz i resztki spożywcze osadzają się po bokach odpływu. Procesy gnilne powodują powstanie uciążliwego osadu, który stopniowo zmniejsza światło
odpływu, aż do jego całkowitego zablokowania i to często na całej długości w pionie kanalizacyjnym. Pierwszymi oznakami jest wolniej spływająca woda i brzydki zapach.

Aby nie dochodziło do powstania zatorów i wydzielania się kłopotliwych zapachów, należy regularnie sprawdzać czy dobrze działa sitko odpływowe w zlewie. Konieczne jest usuwanie na bieżąco tłuszczu, który stopniowo zalegał by w rurze odpływowej. Następną rzeczą jest konserwacja odpływu zlewozmywaka. Wlewanie gorącej wody nie jest wystarczające. Tutaj przyjdą nam z pomocą środki używane przez nasze babcie Sody kalcynowanej, sody oczyszczonej  i octu gospodarczego.
Sam wrzątek spłukuje tylko część tłuszczu, dlatego do 2 litrów wrzątku należy ostrożnie dodać 2 łyżki 43861 Sody kalcynowanej The fabulous i 1 szklankę 43872 Octu gospodarczego The fabulous. Mieszaninę należy wlać do odpływu i zostawić na 1 godzinę, następnie spłukać strumieniem wody. Inny klasyczny sposób wymaga odkręcenia sitka zlewu, wsypania do odpływu 43860 Sody oczyszczonej The fabulous, pozostawienia na 10-15 minut, a następnie obfitego rozpylenia do odpływu 43872 Octu gospodarczego. Ocet w zetknięciu z Sodą gwałtownie musuje i odlepia zabrudzenia z rury. Aby dokładniej oczyścić odpływ warto sięgnąć po wąską i długą 1686 Szczotkę do spoin Starwax.

Uwaga! W trakcie rozpylania octu i jego musowania nie wolno pochylać nad odpływem.

Innym skutecznym sposobem zapobiegania zatykania się rur odpływowych jest regularne stosowanie preparatów biologicznych jak Udrażniacz Respect na bazie naturalnych enzymów. Środek wlewa się do odpływu i zostawia na cała noc. Enzymy dosłownie zjadają osadzony na ściankach tłuszcz.

Stop zatkanym zlewom!
Woda, która wolno spływa, brzydki zapach z odpływu to oznaki, że rura kanalizacyjna pod zlewem stopniowo się zatyka. Zanim skarzecie się na koszmar rozkręcania syfonu zróbcie diagnostykę problemu.