Jak wyczyścić piekarnik?

piekranik -potada starwax

Kuchnia to miejsce, w którym lubimy spędzać miło czas, gotujemy, rozmawiamy lub po prostu wymieniamy się pomysłami z rodziną. Pomieszczenie to pozwala również na przyjmowanie przyjaciół i dzielenie się z nimi wspaniałymi posiłkami, które przygotujemy.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym szefem kuchni, jest jedno zadanie, którego nie możesz pominąć: czyszczenie piekarnika. Piekarnik to centralny element każdej kuchni musi więc być nieskazitelnie czysty, aby można było przygotowywać w nim pyszne posiłki i zachwycić nimi rodzinę oraz gości!

A co by było, gdybyśmy podali Ci bezkonkurencyjny przepis na wyczyszczenie piekarnika?

Spędź mniej czasu na sprzątaniu kuchni, a więcej na gotowaniu to misja Starwax!

Przypalony tłuszcz w piekarniku – pozbądź się go!

Tłuszcz to wróg numer jeden Twojego piekarnika!

Piekarnik to urządzenie, które jest niezastąpione w każdej kuchni, tak więc lepiej rozpieszczać i dbać o nie jeżeli chcesz, aby nadal pomagało Ci osiągnąć sukces w Twoich kulinarnych przygodach.

Tłuste rozpryski z poprzednich przygotowań dań, przypalone jedzenie, sery z pizzy, który się wydostał poza ciasto … wszystkie te pozostałości mocno brudzą piekarnik i przypalają się podczas kolejnych zastosowań, wydzielając przy tym nieprzyjemne zapachy.

Oczywiście niektóre piekarniki są wyposażone w wydajne automatyczne systemy czyszczące: katalizę lub pirolizę, które dzięki silnemu wzrostowi temperatury redukują wszystkie pozostałości do popiołu.
Ale nie zawsze jest to konieczne, aby wykorzystać ten energochłonny proces.

Jak najlepiej wyczyścić piekarnik elektryczny i piekarnik gazowy?

Do regularnej pielęgnacji najbardziej skuteczne będzie zastosowanie STARWAX THE FABULOUS SZARE MYDŁO NA OLIWIE Z OLIWEK 1L (43869). Wytwarzane jest ono według starych receptur, przygotowywane w tradycyjnym kotle. Jego formuła jest naturalnie bogata w glicerynę na bazie oliwy z oliwek. Nie zawiera tłuszczów zwierzęcych ani syntetycznych środków powierzchniowo czynnych, co czyni go doskonałym środkiem odtłuszczającym i oczyszczającym.

Potrzebujesz tylko trochę wody i gąbkę. To naprawdę łatwe, wystarczy tylko:

1. Namoczyć wilgotną gąbkę w szarym mydle.
2. Posmarować ściany swojego piekarnika.
3. Zostawić szare mydło na całą noc.
4. Następnego dnia spłukać czystą wodą i gotowe!

Jeżeli nie czyścisz piekarnika na bieżąco i nie możesz już patrzeć
na przypalony tłuszcz i plamy, które pozostawił np. kurczak z piekarnika, a wiesz już, że czyszczenie powierzchni jest bardzo czasochłonne to następny produkt będzie idealny dla Ciebie!

Kolejnym sposobem na usunięcie zabrudzeń z piekarnika jest zastosowanie produktu PIEKARNIK I AKCESORIA 500 ML STARWAX (43192). Jego formuła nie zawiera sody kaustycznej, dokładnie i bez wysiłku usuwa zabrudzenia. Nadaje się do czyszczenia również w sytuacji gdy mamy przypalone blachy z piekarnika.

Jest doskonale przystosowany i może być stosowany na zimnych
lub ciepłych powierzchniach, dodatkowo nie ścieka z pionowych powierzchni. Dzięki temu pianka idealnie pokrywa plamy zalegające w piekarniku.
Wystarczy mniej niż 30 minut i Twój piekarnik będzie nieskazitelnie czysty!

Jak używać produktu PIEKARNIK I AKCESORIA 500 ML STARWAX (43192)?

Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć i zabezpieczyć
otaczające powierzchnie.

Przy zimnym piekarniku: rozpylić pionowo 25 cm od czyszczonej powierzchni. Pozostawić produkt na kilka chwil. Następnie dokładnie spłukać wilgotną gąbką.

W przypadku ciepłego piekarnika: podgrzewaj przez 2 do 3 minut (termostat 2), a następnie wyłącz piekarnik. Poczekaj około 10 minut. Nanieś preparat przez pionowe natryskiwanie w odległości około 25 cm zgodnie z tą samą zasadą co na zimne powierzchnie. Dokładnie przetrzyj kilkakrotnie wilgotną gąbką.

W przypadku trudnych zabrudzeń należy przedłużyć czas działania produktu.

Czyszczenie szyby piekarnika – jak to zrobić szybko i skutecznie

Jeżeli chcemy wyczyścić samą szybę piekarnika można to zrobić przy użyciu produktu PASTA UNIWERSALNA RESPECT (43788), szybko odlepi zacieki i zachlapania, a po spłukaniu i wytarciu do sucha pozostawi warstwę ochronną, która będzie zapobiegała przywieraniu zabrudzeń i nie porysuje szyby.

Piekarnik

Jest to produkt ekologiczny, który nie zawiera: parabenów,
formaldehydów, fosfatów, izotiazoliny, barwników, EDTA i NTA. Jest bezpieczny i nie uczula. Zawiera mączkę krzemionkową i substancje myjące oraz nabłyszczające pochodzące z kokosa. Pasta ta została zatwierdzona przez francuskich lekarzy alergologów z ARCAA i może być stosowana do powierzchni mających kontakt z żywnością. Zawiera substancje powierzchniowo czynne w 100% biodegradowalne pochodzenia naturalnego. Produkt nigdy nie był testowany na zwierzętach.

Dodatkowo PASTA UNIWERSALNA RESPECT (43788), pozwoli Ci na czyszczenie takich powierzchni jak: ceramika, płytki ścienne i podłogowe, umywalki, wanny, brodziki, zlewy, kuchenki, tworzywa sztuczne, naczynia, sztućce, grill, zabawki i wiele innych powierzchni.

Stan Twojej kuchni wiele o Tobie mówi.
Uzbrojony w środki czyszczące Starwax, jesteś gotowy do usunięcia wszelkiego rodzaju tłuszczu i plam, które sprawiają, że twój piekarnik będzie lśnił, pachniał i był Twoją wizytówką czystej i zadbanej kuchni. Teraz już znasz odpowiedź na pytanie Piekarnik jak czyścić!