Jak ułatwić sobie malowanie?

Zanim wybrzmi ostatni gwizdek na Mundialu niektórzy z nas będą musieli ze świata sportowych emocji przejść do świata zaplanowanych remontów. Nawet, jeśli remont nie jest „totalny” i ogranicza się do malowania warto ułatwić sobie życie przed, w trakcie i po remoncie. Wielkim ułatwiaczem remontów jest preparat 43720 Soluvert Remont koncentrat do mycia.

  1. Przed:

Ten całkowicie biodegradowalny detergent na bazie substancji pochodzenia naturalnego ma doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające. Jest niezastąpiony do przygotowania różnych podłoży zmywalnych do malowania. Ściany, sufity, stolarka, meble wszystkie te powierzchnie muszą być oczyszczone i odtłuszczone przed malowaniem. Szczególnie ściany i sufity w kuchni wymagają dokładnego umycia, ponieważ jest ryzyko, że nowa farba będzie się szybko łuszczyć na zatłuszczonym podłożu. 2 nakrętki koncentratu należy rozpuścić w 8 litrach ciepłej lub zimnej wody. Ściany myjemy zawsze od dołu do góry, dzięki czemu unikniemy powstania brudnych zacieków, które są trudne do usunięcia i pokrycia zwłaszcza białą farbą. Koncentrat Remont nie wymaga spłukiwania wodą.

Do mycia nawet szorstkich ścian doskonale nadaje się 1360 Gąbka do prac remontowych Starwax.

  1. W trakcie:

W ferworze prac zdarza się na zachlapać to i owo. Warto interweniować natychmiast póki farba, zwłaszcza emulsyjna jest świeża. Zaschnięte farby i lakiery są bardzo trudne do usunięcia, a na niektórych podłożach nie wolno używać rozpuszczalników. Koncentrat Remont doskonale usuwa świeże plamy z farb ze zmywalnych na mokro powierzchni.

  1. Po:

Porządki po remoncie nie muszą być bardzo uciążliwe. Koncentrat Remont może być używany do mycia paneli, płytek podłogowych i ściennych, wykładzin z PCW i winylowych, lastriko, stolarki, mebli laminowanych, zmywalnych tapet winylowych. Do mycia po remoncie oraz przy stosowaniu preparatu do bieżących prac porządkowych wystarczy słabszy roztwór: 1 nakrętka na 8 litrów ciepłej lub zimnej wody.

43720 Soluvert Remont koncentrat do mycia jest bardzo wydajny. Z 1 opakowania o pojemności 1 litra można przygotować 25 roztworów, każdy roztwór umyje 80 m2. Preparat jest szczególnie polecany gdy domowa instalacja sanitarna jest podłączona do szamba lub biologicznej oczyszczalni.

Mundialowe boiska po zaciętych meczach najlepszych piłkarzy świata na pewno będą wymagały remontu. 43720 Soluvert Remont koncentrat do mycia nie nadaje się do czyszczenia murawy, ale dzięki super wydajności na pewno byłby pomocny przy sprzątaniu nawet tak wielkich powierzchni.