Jak skutecznie odnowić białe spoiny?

Białe spoiny, nawet te o wysokiej odporności na plamy, wcześniej czy później brudzą się, plamią i nie wyglądają estetycznie. Starwax posiada w swojej ofercie zestaw produktów do kompleksowego czyszczenia i regeneracji białych spoin zarówno w płytkach ściennych jak i podłogowych.

1. Gruntowne czyszczenie w efektem odtłuszczania.

Fugi w kuchni, ale też większość spoin podłogowych z czasem są coraz trudniejsze do doczyszczenia w trakcie mycia płytek. Mop, nawet z ostrym włosiem, nie pozwala na dokładne umycie porowatych powierzchni spoin zwłaszcza, gdy osadza się na nich tłusty brud. 43092 Profesjonalny płyn do mycia Starwax jest silnie zasadowym detergentem, który doskonale rozpuszcza wżarty i tłusty brud. Aby zwiększyć jego skuteczność po rozpyleniu na fugi i odczekaniu, aż płyn zadziała, należy wyszorować je przy pomocy 1686 Szczotki do spoin Starwax. Wąska i długa szczotka z odpornym nylonowym włosiem i ergonomiczną rączką jest niezastąpionym akcesorium do tej niewdzięcznej pracy. Nawet trudno dostępne narożniki zostaną dokładnie wyczyszczone. Rozpuszczony brud należy zmyć często płukaną w czystej wodzie mikrofibrą (podłogi mopem z mikrofibry).

2. Gruntowne czyszczenie z efektem wybielenia.

Preparat Starwax 43188 Czyste spoiny jest dedykowany do gruntownego czyszczenia białych spoin. Pistolet spienia środek podczas rozpylania, dzięki czemu nie spływa z pionowych powierzchni, substancje powierzchniowo czynne rozpuszczają nawet wżarty i tłusty brud, a zawarty w produkcie chlor działa wybielająco. Dla lepszego efektu po rozpyleniu preparatu i odczekaniu kilku sekund spoiny należy wyszorować przy użyciu 1686 Szczotki do spoin Starwax. Usuwanie rozpuszczonego brudu i osuszanie wyczyszczonej powierzchni przyspieszy 1360 Gąbka do prac remontowych Starwax. Celulozowa gąbka jest bardzo odporna na ścieranie, działanie substancji chemicznych i niezwykle chłonna (sucha gąbka może wchłonąć nawet do 0,5 litra płynu).

3. Usuwanie pleśni.

W wilgotnych, ciepłych pomieszczeniach ze słabą wentylacją może pojawić się grzyb. Szpecące zaczernienia są niebezpieczne dla zdrowia i należy je usuwać przy pomocy zarejestrowanych środków biobójczych. 43262 Pleśniobójczy i bakteriobójczy środek do fug Starwax zawiera aktywnych chlor, który niszczy grzyby i działa wybielająco na czyszczone powierzchnie. Preparat należy rozpylić na spoiny i odczekać 15 minut. Wyszorować powierzchnię Szczotką do spoin i bardzo dokładnie wypłukać powierzchnię czystą wodą.

4. Regeneracja białych spoin.

Jeżeli efekt wybielania podczas czyszczenia nie jest satysfakcjonujący lub po usunięciu pleśni zostały szarawe ślady, spoiny można zregenerować przy pomocy 1370 Pisaka do spoin Starwax. Pisak zawiera szybko schnąca i silnie kryjącą białą substancję, która dokładnie przywiera do spoin. Na czystych i suchych spoinach przesuwamy pisak, w jednym kierunku, bez robienia poprawek, czy „malowania” tam i z powrotem. Płyn bardzo szybko wysycha, dlatego jeśli zamaże się powierzchnia płytki należy natychmiast przetrzeć ją na wilgotno. Na ewentualny retusz należy poczekać aż spoiny dokładnie wyschną. Pisak Starwax jest niezwykle wydajny pozwala odnowić od 100 do 300 metrów bieżących spoin w zależności od ich szerokości.