Jak przygotować ściany przed remontem?

Poradnik - Starwax - Jak przygotować ściany przed remontem? - Styczeń
Chcesz odświeżyć własne wnętrze lub po prostu zmienić wystrój wybranego pokoju?
Przed każdą zmianą związaną z kolorem farby lub wymianą tapety, nie ma wyboru: trzeba przygotować ściany.

Farba czy tapeta?

Kojarzona z starszymi mieszkaniami, staromodna tapeta, odzyskała wreszcie w ostatnich latach swoją szlachetność, ozdabiając się nowoczesnymi, kolorowymi i oryginalnymi wzorami. Umieszczony w całości na ścianie lub tylko w paskach, w mgnieniu oka rozjaśnia i modernizuje cały wygląd pomieszczenia. Jeśli chodzi o wzory, wybór kolorów, kształtów i obrazów jest nieskończony, co pozwala nam bawić się dowolnością dostępnych szablonów jak tylko chcemy.

Niezależnie od tego co wybraliśmy, należy upewnić się, że ściana jest czysta, płaska, nie pozostawia śladów, albo że stara tapeta nie jest pokryta pęcherzami lub nie podkreśla chropowatości ściany.

Jak czyścić ściany?

W pośpiechu przy zakończeniu remontu, pokusa jest wielka, aby zignorować ten krok i przejść od razu do malowania lub wyklejania tapety. Jest to jednak konieczne, aby oczyścić ściany przed rozpoczęciem malowania, aby usunąć plamy, odciski palców, taśma klejącą czy smar. Ściana nigdy nie jest nieskazitelna i szkoda byłoby na zawsze zostawić ten brud na ścianie, zwłaszcza, że może on uwidocznić ślady po pierwszym pociągnięciu pędzlem.

Dlatego ważne jest, aby dobrze umyć ściany przed malowaniem. Aby to zrobić, użyj produktu Koncentrat myjący 1 L Starwax (43721). Oczyszcza i odtłuszcza ściany, doskonale sprawdzi się do ścian kuchennych i łazienkowych. Jest on bardzo wydajny: 1L produktu może oczyścić nawet do 250 m2. Dużą zaletą tego detergentu jest to, że nie trzeba go spłukiwać po czyszczeniu.
Oszczędność czasu gwarantowana!

Jak aplikować produkt?

Rozcieńczyć produkt w zimnej lub ciepłej wodzie w ilości 2 nakrętek na 8 litrów wody. Dla optymalnego wykorzystania detergentu użyj gąbki o dużej wytrzymałości. Idealna będzie Gąbka do prac remontowych Starwax (1360). Jest wykonana 100% z włókna roślinnego, dzięki czemu ma dużą wytrzymałość i gęstość, która pozwalają na mycie ścian lub sufitów bez większego wysiłku.
Dobrze umyj ściany od dołu do góry, aby zapobiec kapaniu wody w dół ściany i pozostawieniu śladów. Pamiętaj również aby zabezpieczyć odpowiednio podłogę i meble, których nie można przesunąć.

Gotowe! Po umyciu, ściany można zacząć malować farbą lub pokrywać nową tapetą.


Previous

Next

Jak zapobiegać powstawaniu pleśni?

Wilgoć sprzyja pleśni. Szare lub zielonkawe plamy grzybów mogą pojawić się w wielu miejscach. Pleśń nie tylko szpeci, ale niszczy zaatakowane powierzchnie i jest szkodliwa dla zdrowia. Mieszkanie w zapleśniałych pomieszczeniach jest źródłem migren, alergii, bezsenności, spadku odporności i złego samopoczucia.

Grzyb trzeba zwalczać i zapobiegać jego powstawaniu. Pomocny w tym będzie środek Pleśń, grzyby & bakterie Starwax (43666) jest zarejestrowanym w rejestrze środków biobójczych preparatem o potwierdzonej skuteczności. Zawiera aktywny chlor, który całkowicie niszczy grzyba i usuwa czarne, szare czy zielone ślady. Chlor działa wybielająco, nie może więc być stosowany na kolorowych spoinach czy ścianach. Preparat należy rozpylić, pozostawić na 15 minut, następnie wyszorować i bardzo dokładnie spłukać czystą wodą.
Do trudno dostępnych miejsc najlepiej użyć Szczotkę do spoin Starwax (1686). Długa, wąska szczotka z odpornym nylonowym włosiem ułatwi pracę.

Zarówno pleśń, jak i stosowanie środków na bazie chloru powoduje powstanie w domach i mieszkaniach uciążliwych zapachów. Tym uciążliwym dolegliwością można zapobiec umieszczając w wilgotnych pomieszczeniach lub po zastosowaniu wszelkiego typu środków chlorowych Neutralizator zapachów Starwax (0057). Ten opatentowany w USA preparat na bazie aktywnego węgla wchłania każde nieznośne zapachy i odory. Już po pierwszej nocy, po umieszczeniu otwartego pudełka będzie można poznać moc tego niezwykłego preparatu stosowanego w Ameryce Północnej, Europie i Azji w szpitalach, domach opieki, schroniskach dla zwierząt, składach odpadków, na siłowniach, w szafkach na buty, w samochodach.  Wszędzie tam, gdzie chcemy się pozbyć uciążliwych zapachów bez maskowania ich tzw. odświeżaczami powietrza, na które wiele osób jest uczulona.

Więcej o zaletach Neutralizatora Zapachów Starwax:

  • Idealny również, żeby postawić go przy kociej kuwecie, psim legowisku lub wrzucić dla odświeżenia Twojej torby treningowej.
  • Produkt szczególnie jest polecany dla alergików i osób cierpiących na astmę, ponieważ nie zawiera substancji zapachowych. Nie perfumuje tylko oczyszcza powietrze.
  • Sprawdzi się nawet w szpitalach np. w pomieszczeniach na brudną bieliznę czy pokojach osób obłożnie chorych.
  • Działa do 3 miesięcy.
  • Jego skład to mieszanina min. na bazie mydła i aktywnego węgla, która potrafi całkowicie oczyścić pomieszczenie ze smrodu, nawet tak ciężkiego jak spalenizna po pożarze czy odór farb, lakierów i rozpuszczalników po remoncie.
  • Jest prosty w obsłudze – wystarczy odkleić etykietę i postawić go w pomieszczeniu, które chcemy odświeżyć.
  • Gdy produkt odparuje i przestanie działać w pomieszczeniu jego resztkę można wykorzystać do usuwania nieprzyjemnych zapachów z odkurzacza, wystarczy włożyć ją do worka.
  • W pomieszczeniach o powierzchni powyżej 28 m² producent zaleca użyć najlepiej 2 opakowań równocześnie.

Dodatkowo przy remoncie na pewno przydadzą się takie produkty jak:

Rozpuszczalnik i odplamiacz Starwax (00001) – to rewelacyjny preparat na bazie ekstraktu ze skórki pomarańczy, który skutecznie usuwa: lepkie plamy, naklejki, taśmę, gumę do żucia i inne zabrudzenia itp.
Dodatkowo ze sprzedaży każdego opakowania produktu przeznaczamy 1 zł na cele charytatywne „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Profesjonalny płyn do mycia, super mocny Starwax (43092) – To produkt do mycia bardzo trudnych powierzchni. Łatwo i całkowicie usuwa zaschnięty brud, lepkie plamy, tłuszcz. Idealny do sprzątania bardzo brudnych powierzchni po wykonanym remoncieShare on facebook


FacebookShare on linkedin


LinkedIn