Dezynfekcja i ochronna w czasie koronawirusa

Poradnik - Starwax - Ochrona i dezynfekcja w czasie koronawirusa

Wzrost ilości osób zakażonych wirusem Covid-19 niepokoi i martwi. Czas robić naprawdę wszystko co w naszej mocy, żeby ograniczać rozwój pandemii. Oczywiście podstawą jest rzetelna wiedza. Nie czujemy się w materii medycyny wystarczająco mocni, odsyłamy więc do specjalistów z portalu Puls Medycyny, gdzie można znaleźć rzetelne, oparte na naukowych badaniach informacje.
https://pulsmedycyny.pl/jak-dlugo-potrafia-przetrwac-koronawirusy-982929

Ochrona i dezynfekcja to podstawowe działania w walce z infekcją. Dlatego wprowadzamy do naszej oferty jednorazowe maski w woreczku 3 szt. (0068) i jednorazowe maski w kartoniku 30 szt. (0069) oraz jednorazowe rękawiczki (0070, 0071, 0072).
Obecnie należy nosić maski na zewnątrz oraz w zamkniętych miejscach publicznych. Już sama nazwa wskazuje, że maski są jednorazowe. Jeśli jednak znajdziemy się w sytuacji podbramkowej można taką maskę „zregenerować” prasując ją przez lnianą ściereczkę żelazkiem rozgrzanym do najwyższej temperatury. Maskę z materiału należy wyprać po każdym użyciu w temperaturze 600C.

Jeszcze nigdy czystość domów, mieszkań, biur, sklepów i wszelkich pomieszczeń nie była tak ważna jak teraz. Wszędzie tam, gdzie mieszkają seniorzy, osoby przewlekle chore lub osłabione, przedpokój powinien stać się prawdziwą śluzą bezpieczeństwa. Buty dobrze jest zostawić na wycieraczce przed wejściem do mieszkania. Okrycia wierzchnie należy wieszać z dala od nieużywanej odzieży.
Po wejściu do pomieszczenia jeszcze w masce dokładnie myjemy ręce wodą z mydłem. Dopiero po umyciu rąk ściągamy maskę i od razu ją wyrzucamy. Zakupy, torby, plecaki, które spędziły z nami dzień (zwłaszcza w komunikacji miejskiej) wymagają odkażenia. Idealny do tego będzie preparat do dezynfekcji powierzchni na bazie alkoholu (34060), który można przelać do butelki z rozpylaczem lub nasączyć nim papierowy ręcznik i przetrzeć wszystkie rzeczy zapakowane w puszki, pudełka, folie i butelki. Owoce i jarzyny, które leżały luzem w sklepie lub na straganie i były dotykane przez wiele osób, trzeba natychmiast umyć strumieniem ciepłej wody lub wodą z sodą oczyszczoną. Pieczywo, które nie było zapakowane lub kupione bezpośrednio w piekarni można na chwilę wsadzić do gorącego piekarnika. Preparatem do powierzchni dezynfekujemy również podeszwy butów przed wstawieniem ich do przedpokoju.
Uwaga, na wyroby skórzane, które mogą odbarwiać się pod wpływem alkoholu!

W ciągu dnia należy wielokrotnie myć lub, jeśli to jest niemożliwe, dezynfekować ręce lub nosić rękawiczki ochronne. Przyciski w windzie, klamki w sklepach, w biurach i innych miejscach pracy, ekrany dotykowe samoobsługowych kas, produkty w sklepach są dotykane przez wiele osób dlatego warto mieć przy sobie preparat do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu w małym opakowaniu (50 ml.) z atomizerem (34057) i często go używać. W biurze praktyczniejsze będzie większe opakowanie, produktu do dezynfekcji rąk z rozpylaczem na bazie alkoholu, 500ml (34058). Obydwa opakowania można jednak uzupełniać z litrowego zapasu: Preparat do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu (34059).

Klamki, drzwi, blaty biurek, blaty w kuchniach powinny być regularnie myte środkami, które równocześnie dezynfekują. Dotyczy to zarówno domu jak i miejsc pracy. Można stosować preparaty na bazie alkoholu lub zawierające podchloryn sodu. Niestety podchloryn może wybielić lub zaplamić wrażliwe na jego działania powierzchnie. Środki na bazie chloru można bezpiecznie stosować na porcelanie, płytkach szkliwionych, białym akrylu, silikonie, białym plastiku. Preparat biobójczy, który zawiera chlor, np.: pleśń, grzyby & bakterie (43666 lub 43668) przyda się w domu jeśli, ktoś z domowników choruje, a sytuacja nie pozwala na jego całkowitą izolację i rodzina wspólnie korzysta z toalety czy łazienki.

Preparaty Starwax do mycia, odtłuszczania i odwapniania z efektem dezynfekcji (43413, 43414, 43415) zawierają kwas mlekowy. „Niskie wartości, czyli odczyn silnie kwaśny uszkadza większość wirusów. Stąd uzasadnione jest zakwaszanie alkoholu kwasem mlekowy, propionowym, czy octowym. Takie płyny odkażające na zakwaszonym alkoholu są dostępne w handlu”*.

* https://rozanski.li/5244/sars-cov-2-i-covid-19-wolne-przemyslenia/