Czyszczenie płyty indukcyjnej i ceramicznej

Jak dbać o płyty kuchenne - Starwax - poradnik

Jak wyczyścić płytę indukcyjną i ceramiczną?
Gładkie, ciemne, lśniące. Różni jest sposób nagrzewania, łączy wrażliwość powierzchni na zarysowania i duża łatwość brudzenia się.

Płyta ceramiczna i płyta indukcyjna: jakie są różnice?
Na pierwszy rzut oka różnica nie jest oczywista, płyty indukcyjne i ceramiczne wyglądają prawie tak samo. Czym w takim razie różnią się od siebie?
Płyty szklano-ceramiczne biorą swoją nazwę od materiału, z którego są wykonane (ceramika szklana). Przeważnie mają zasilanie elektryczne. Od kilku lat można również kupić takie płyty na gaz.
Płyty indukcyjne (również wykonane ze szkła szklano-ceramicznego) mają specjalny system grzewczy: naczynie jest ogrzewane przez pole magnetyczne wytwarzane podczas kontaktu z płytą (szklano-ceramiczną).
Zaletą ich jest bardzo szybki czas nagrzewania i chłodzenia. Wadą jednak konieczność używania wyłącznie specjalnych garnków.

Jeden i drugi rodzaj płyt przyciąga wszystkie rodzaje tłustych plam! Wystarczy tylko kilka minut, aby dania gotowane pozostawiły tłusty osad na płycie. Ale płyta z ceramiki szklanej jest delikatną i wrażliwą powierzchnią. Do jej czyszczenia należy używać tylko odpowiednich produktów i akcesoriów, nie powodujących jej uszkodzenia. Jak w takim razie utrzymać swoją płytę kuchenną nieskazitelnie czystą każdego dnia, unikając jednocześnie zadrapań?

Jak codziennie czyścić płytę indukcyjną lub płytę ceramiczną?

Podstawowe zasady:
Każdą z płyt czyścimy, gdy całkowicie wystygnie.

  • Należy rozpylić specjalny środek do płyt lub nanieś go wilgotną gąbką.
  • Pozostaw preparat na kilka minut.
  • Usuń zabrudzenia i spłucz płytę dokładnie ciepłą wodą.
  • Osusz powierzchnię czystą i miękką szmatką z mikrofibry.

Dobra rada:
Przed sprzątaniem warto zaopatrzyć się w specjalny skrobak do płyt ceramicznych i indukcyjnych, który usunie mocno zapieczone resztki bez niepotrzebnego rysownia podłoża.

Ceramiczne płyty kuchenne, bardzo łatwo się plamią a na ich gładkich powierzchniach widać irytujące smugi. Płyty kuchenne ochrona i nabłyszczanie Starwax (43191). Jest to specjalistyczna płynna pasta, która gruntownie czyści bez rysowania, a po spłukaniu i wytarciu do sucha pozostawia silnie błyszczącą warstwę ochronną, która nie tylko gwarantuje ładny wygląd płyty, ale również chroni ją przed silnymi zabrudzeniami  i zużyciem mechanicznym. Witroceramika codzienne mycie Starwax (43024) to preparat do bieżącego mycia i konserwacji płyt. Czyszczenie płyt ułatwią dwa akcesoria Skrobak i Gąbka bez zarysowań, której jedna strona jest zaopatrzona w stalową siateczką czyszczącą, a druga z naturalnej gąbki łatwo zmywa i osusza.

Którego produktu należy użyć do czyszczenia płyty kuchennej?
Witroceramika codzienne mycie 500 ml Starwax (43024)

Ten spray jest idealny do usuwania wszystkich śladów pieczenia.
Działa na trudny tłuszcz do usunięcia, nawet taki po ugotowaniu, który wylał się.
Ekskluzywna formuła Witroceramiki codzienne mycie gwarantuje optymalną pielęgnację każdego dnia.

Jak chronić i nabłyszczać płytę kuchenną? 
Produktem Płyty kuchenne 250 ml Starwax (43191)

Aby chronić i nadać płycie szklano-ceramicznej blasku, należy używać od czasu do czasu produktu Płyty kuchenne 250 ml Starwax. Ten cudowny produkt ma 2 funkcje:

  • z jednej strony, skutecznie eliminuje plamy tłuszczu, rozpryski wody itp.
  • z drugiej strony poleruje płytę i tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną, która ułatwia codzienne czyszczenie i zapobiega zbyt szybkiemu zabrudzeniu się jej.

Wystarczy wypolerować miękką szmatką lub mikrofibrą Starwax, aby Twoja płyta nabrała blasku.
Teraz gdy płyta kuchenna jest już czysta, twoja kolej, by cieszyć się dobrym jedzeniem!
Dzięki tym dwóm produktom, żaden brud i tłuszcz nie będzie zagrażał już Twojej płycie kuchennej.