Co za dużo to niezdrowo – czyli nieprawidłowe użycie Szarego mydła na oleju lnianym

Nieprawidłowe użycie Szarego mydła na oleju lnianym

Co za dużo to niezdrowo – czyli nieprawidłowe użycie Szarego mydła na oleju lnianym

Co za dużo to niezdrowo! Co ma stare porzekadło do środków czystości? Okazuje się, że sporo i jak dziwnie by to nie brzmiało użycie zbyt dużej ilości dobrej jakości preparatu wcale nie wyjdzie nam na dobre. Każde opakowanie środków czystości czy środków do konserwacji Starwax ma zgodną z przepisami krajowymi i unijnymi etykietę, a na tej etykiecie podane jest dozowanie i sposób użycia preparatu. Niestety konsumenci przeważnie etykiet nie czytają, a zamiast tego kierują się intuicją.

Intuicja zaś plus doświadczenie stosowania preparatów gorszej jakości podpowiadają, żeby rozpylić więcej lub żeby zrobić bardziej stężony roztwór koncentratu, bo wtedy będzie szybciej, czyściej i wygodniej. Niestety w konsekwencji bywa dłużej, może i czysto, ale z niepożądanymi efektami ubocznymi, o wygodzie nie ma mowy, a i koszt sprzątania jest wyższy, bo zużywamy więcej preparatu. Gorzej bywa, że trzeba dokupić kolejny środek, żeby uporać się z dobrodziejstwem nadmiaru pierwszego.

Prawidłowe użycie Szarego mydła na oleju lnianym Starwax

Szare mydło na oleju lnianym to bardzo skuteczny i silnie skoncentrowany detergent o szerokim zastosowaniu. Ma doskonałe własności myjące i działa konserwująco na myte powierzchnie. Weźmy dla przykładu porowate posadzki, które po kilkukrotnym umyciu roztworem Szarego mydła stają się zaimpregnowane, dzięki czemu nie wnika w nie brud i plamy. Żeby uzyskać ten efekt wystarczy 1 nakrętkę Szarego mydła rozpuścić w 5 litrach wody i umyć powierzchnię.

Mydło może być stosowane na wykładzinach winylowych i PCW, lakierowanym parkiecie, płytkach ceramicznych, gresie szkliwionym i nieszkliwionym, marmurze, naturalnym kamieniu, nieszkliwionych płytkach typu „cotto” lub „tomette”, drewnie surowym, wiklinie, laminatach. Umyta powierzchnia nie wymaga spłukiwania czystą wodą.

Nieprawidłowe użycie Szarego mydła na oleju lnianym Starwax

Impregnacja jaką można uzyskać stosując Szare mydło na porowatych powierzchniach bardzo zafascynowała pewnego Klienta, który drogą dedukcji doszedł do wniosku, że użycie preparatu bez rozcieńczania w wodzie da lepszą i trwalszą impregnację. Mydło zostało przelane do miski i naniesione pędzlem na bardzo modną ostatnimi czasy ścianę z surowej cegły. Niestety efekt końcowy nie miał nic wspólnego z oczekiwanym.

Gęste Mydło wyschło na cegłach tworząc miejscami smugi i zacieki, dodatkowo w pomieszczeniu unosił się bardzo intensywny zapach lnianego oleju. Próby usunięcia smug zmywaniem zimną wodą nie przyniosły skutku. Mydło rozmazywało się na powierzchni, ciągle utrzymywał się mocny zapach oleju. Na dodatek wyszorowano ścianę drucianą szczotką, uszkadzając miejscami powierzchnię cegieł. Udało się pozbyć częściowo zacieków, ale Mydło trwało niewzruszenie na powierzchni i w porach cegieł.

Jak rozwiązać problem?

Sprawa jest bardzo trudna, ale miejmy nadzieję, nie beznadziejna. Fakt, że chodzi o chłonne cegły, a powierzchnia jest pionowa i w pomieszczeniu nie ułatwia zadania. Taka wpadka na porowatej posadzce na zewnątrz byłaby łatwiejsza do opanowania za pomocą myjki ciśnieniowej i ciepłej, a wręcz gorącej wody. Gdyby chodziło o podłogę we wnętrzu można by się pokusić o niestandardowe użycie Odkurzacza piorącego, ale nie w przypadku ściany.

Niestety cegły wymagają wielokrotnego spłukiwania gorącą wodą przy użyciu Gąbki do prac remontowych Starwax lub twardej nylonowej szczotki. Żadnych można używać druciaków, bo cegły zostaną szpetnie zadrapane. Jeśli Mydło będzie dalej stawiało opór bronią ostateczną jest Zmywacz skoncentrowany bez spłukiwania Starwax. Należy przygotować wodny roztwór preparatu zgodnie z zaleceniem na etykiecie i wlać go do pustego opakowania z dobrym pistoletem rozpylającym.

Podłoga przy ścianie musi być bardzo dobrze zabezpieczona grubą folią, na dłoniach dobre rękawice ochronne np. Starwax Rękawice silna ochrona i koniecznie okulary chroniące oczy bo Zmywacz jest bardzo silną zasadą. Roztwór należy rozpylić na ścianie, odczekać kilka minut i myć ścianę często płukaną Gąbką do prac remontowych. Powtarzać zabieg do skutku i nigdy więcej nie stosować skutecznych preparatów w nadmiarze i niezgodnie z zaleceniami z etykiety.